Przewiń do góry
facebook

Wotum wdzięczności za dar kanonizacji Jana Pawła II

Dokąd Zmierzasz - Księgarnia

Jakiej-sztuki-potrzebuje-Kościół_1

Dokąd Zmierzasz - Księgarnia

Polskie Radio Katowice Poleca

Dokąd Zmierzasz - Księgarnia


NAJLEPSZA KSIĄŻKA KATOLICKA ROKU 2014Dokąd Zmierzasz - Księgarnia


RECENZJE ALBUMU „DOKĄD ZMIERZASZ”
zamieszczone na stronie organizatora konkursu i plebiscytu na najlepszą książkę katolicką roku 2014 (GRANICE.PL)


Dokąd Zmierzasz - Księgarnia


Dokąd zmierzasz - Kraków


Dokąd Zmierzasz - Księgarnia

Informacje po spotkaniach z autorami (linki)


zaproszenie do Czestochowy

Niedziela Częstochowska, Prezentacja albumu pt. „Dokąd zmierzasz”


Dokąd Zmierzasz - Księgarnia
zaproszenie do Otwocka


Dokąd Zmierzasz - Księgarnia

Linki do informacji o prezentacja Albumu w Katedrze św. Floriana w Warszawie (07.03.2014)
* Promocja albumu Dokąd zmierzasz cz. 3, spotkanie z autorami - Warszawa 7 marca 2014
* Idziemy, 
Album na kanonizację Jana Pawła II, Irena Świerdzewska
* Archidiecezja Częstochowska
* Pressmix


Dokąd Zmierzasz - Księgarnia

OD AUTORKI

Historia Dokąd zmierzasz mogła rozpocząć się już w czerwcu 1979 roku. Całą noc słyszałam, jak nieprzebrany ludzki potok wędrował ulicą Żwirki i Wigury w stronę warszawskiego lotniska. A potem wybuchła wrzawa, bo nadjeżdżał samochód z Ojcem Świętym. Pamiętam, jak wołałam: „Pobłogosław mnie". A Jan Paweł II hojnie rozdawał błogosławieństwa. Kilkanaście lat później dotarliśmy całą rodziną do Rzymu. Przeżywaliśmy trudy drogi tak jak pradziadek Maciej, który wędrował do Wiecznego Miasta na przełomie wieków. Jan Paweł II pobłogosławił moje obydwie córki.
Nieoczekiwanie dla mnie w 2009 roku poszłam na pielgrzymkę do Częstochowy. Wróciłam do domu z poranionymi stopami, ale lekkim sercem, choć początkowo bałam się podjętego trudu prawie trzysta kilometrów pieszo w atmosferze modlitewnego skupienia wśród nieznanych osób. Tego lata dowiedziałam się, że prababcia Maria ponad dwadzieścia razy pielgrzymowała na Jasną Górę.
Z tych doświadczeń rodziły się przez lata teksty kolejnych rozważań stacji Drogi krzyżowej i tajemnic różańca. Dzięki pomocy przyjaciół zostały wydane w postaci audiobooków. Jan Szyma z Częstochowy niejednokrotnie nakłaniał mnie do książkowej publikacji. Jego starania zrealizowały się, gdy artyści malarze udostępnili mi swoje dzieła do tego albumu.
Z rozmów z Kardynałem Marianem Jaworskim dowiedziałam się, że marzeniem Ojca Świętego było, aby rozważania Męki Pańskiej towarzyszyły ludziom codziennie. Po rozmowie z Księdzem Biskupem Józefem Zawitkowskim zdecydowaliśmy się zadedykować naszą pracę Janowi Pawłowi II.
Album Dokąd zmierzasz jest podziękowaniem Polaków za dar obecności Jana Pawła II. To także wyraz jedności, którą przeżywać będziemy 27 kwietnia 2014 roku. Tego dnia bowiem nasz wielki Rodak, który poprzez modlitwę, uśmiech i cierpienie uczył nas, jak żyć, zostanie ogłoszony przez papieża Franciszka świętym.

Dokąd Zmierzasz - Księgarnia

Przemedytowałem maszynopis rozważań zawartych w albumie Dokąd zmierzasz, opatrzonych wymownymi ilustracjami. Nie jest moim zadaniem pisać recenzję. Podkreślę tylko, że refleksje w poszczególnych stacjach są różnorodnie wnikliwe, sięgające do wnętrza. Nade wszystko jednak sądzę, że jedność i kierunek rozważań zawarty jest w tytule - dokąd zmierzasz? Jest to pytanie podstawowe dla człowieka: jaki jest cel twojego życia?
Papież Franciszek w encyklice Lumen fidei zwraca uwagę, że wiara jest podobna do drogi. Jest ona nie tylko przyjęciem rozumowym prawd wiary, ale pójściem za Jezusem. Jezus zaś poucza nas, że kto chce iść za Nim, musi wziąć swój krzyż (Mt 16,24; 10,38).
W rozważaniach Dokąd zmierzasz mamy połączone opisy cierpień Jezusa i nasze doświadczenia, które powinniśmy podjąć w Jego duchu. W ten sposób możemy poznać drogę naszej wiary, dokąd zmierzamy.
Trzecia część rozważań poświęcona jest błogosławionym i świętym. To bardzo oryginalne ujęcie. Wskazuje na postacie, które w różny sposób naznaczone zostały uczestnictwem w Drodze krzyżowej Jezusa. Która ze stacji jest „nasza”?
Da Bóg, w niedługim czasie będziemy świadkami wyjątkowego wydarzenia w historii Kościoła powszechnego i w dziejach Polski. Będzie nim zapowiedziana kanonizacja Jana Pawła II. Jak wiadomo, Ojciec Święty Jan Paweł II odznaczał się wielkim nabożeństwem do Męki Pańskiej i był propagatorem rozważania Drogi krzyżowej. Dopóki mógł, przewodniczył i uczestniczył w Drodze krzyżowej w Wielki Piątek, w rzymskim Koloseum. Za jego pontyfikatu ozdobiono płaskorzeźbami Drogi krzyżowej taras nad apartamentami papieskimi, aby tam mógł ją odprawiać.
Publikacja rozważań Dróg krzyżowych w albumie Dokąd zmierzasz będzie więc swoistym wyjściem naprzeciw kanonizacji Jana Pawła II, który do końca szedł za Chrystusem, dźwigając swój krzyż cierpienia.

Kraków, 20/08/2013

+ Marian Kardynał Jaworski


Dokąd Zmierzasz - Księgarnia


Załączniki do artykułu:
10( Fragment AUDIO.mp3 2794 kB )
 
Ta witryna (Sklep Internetowy) używa niewielkich plików, zwanych cookies. Informacje zbierane za pomocą plików tego typu pomagają dostosowywać oferowane przez Apostolicum produkty do indywidualnych preferencji i rzeczywistych potrzeb osób odwiedzających Sklep Internetowy. Dają też możliwość opracowywania ogólnych statystyk odwiedzin prezentowanych produktów w Sklepie Internetowym. Więcej informacji w Polityce prywatności. Zgoda