Przewiń do góry

facebook

twitter

Najważniejsze nagrody i wyróżnienia przyznane Wydawnictwu Apostolicum

NAGRODY

FENIKS 2016

NAGRODA STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii HISTORIA

Za książkę pt. Trudne lata – wielkie dni. Zakony żeńskie w PRL. Austere years, great days. Convents in the Polish People’s Republic, autorstwa dr hab. s. Agaty Mirek.
W uzasadnieniu napisano: „Wielkie świadectwo grozy i heroizmu, jaki stał się udziałem żeńskich wspólnot zakonnych w okresie PRL-u. Opracowana z olbrzymim wyczuciem stylistycznym i dbałością o historyczne detale. Publikacja dotykająca trudnych kwestii z historii powojennej Polski. To zarazem szczera, poparta wieloma przykładami, zbiorowa zachęta do nieustannego podejmowania wyzwań, które zawsze towarzyszyły ludziom wiary”.

KSIĄŻKA HISTORYCZNA ROKU 2015

NAGRODA CZYTELNIKÓW – Konkurs o Nagrodę im. Oskara Haleckiego

Organizatorzy konkursu: Telewizja Polska, Polskie Radio i Instytut Pamięci Narodowej.
„Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku” Trudne lata. Wielkie Dni. Zakony żeńskie w PRL, Agata Mirek,
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, APOSTOLICUM Wydawnictwo Księży Pallotynów.
Książka w głosowaniu czytelników uzyskała 4 tys. 106 głosów.

FENIKS 2009

NAGRODA STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii NAUKI KOŚCIELNE

Dla Wydawnictwa Księży Pallotynów APOSTOLICUM za pracę: Biblia i jej kultura autorstwa Michela Quesnela i Philippe’a Grusona.
To dzieło naukowo wyrafinowane, ale i podległe wrażliwości zwykłego czytelnika, ułatwiające więc dotarcie do przesłania zawartego w Biblii. Autorzy, zadając kłam wciąż pokutującemu przeświadczeniu, że Księga Ksiąg jest ezoteryczna i z trudem daje się przełożyć na ludzką codzienność, dowodzą jej egzystencjalnej nośności, swoiście wiecznej aktualności, możliwej do ogarnięcia przez każdego, kto ma otwarte serce i umysł.

FENIKS 2007

NAGRODA STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii SERIA WYDAWNICZA

Dla FRONDY i Wydawnictwa Księży Pallotynów APOSTOLICUM za „Srebrną serię”, prezentującą publikacje stawiające nas wobec pytań najważniejszych, których echo wpływa na kształt i sens jutra.


ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ

NAGRODA MINISTRA KULTURY RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ 2005

W uznaniu zasług w propagowaniu kultury polskiej Wydawnictwo APOSTOLICUM otrzymuje ODZNAKĘ ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ”.
WYRÓŻNIENIA

FENIKS 2021

WYRÓŻNIENIE STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii DUCHOWOŚĆ

Dla Wydawnictwa Apostolicum za pracę zbiorową Biblia Nawarska. Pismo Święte Nowego Testamentu z komentarzem duchowym.

FENIKS 2016

WYRÓŻNIENIE STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii ESEISTYKA

Dla Wydawnictwa M i Wydawnictwa Księży Pallotynów APOSTOLICUM za książkę Między Synagogą a Kościołem. Dzieje św. Pawła autorstwa ks. Waldemara Chrostowskiego.
Głęboka analiza losów nauczania św. Pawła, dzięki której czytelnik odnaleźć może nie tylko pomost między judaizmem a chrześcijaństwem, ale która w dobitny sposób określa unikalne tożsamości każdego z systemów religijnych. Książka przynosi również bardzo wyraźny zapis wspólnej, od zawsze niezwykle skomplikowanej, a w pewnych okresach także bardzo trudnej historii obu wyznań.

FENIKS 2014

WYRÓŻNIENIE STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii PUBLICYSTYKA RELIGIJNA

Dla Wydawnictwa Księży Pallotynów APOSTOLICUM za Bóg jest większy - rozmawiają abp Henryk Franciszek Hoser SAC i Michał Królikowski.
Zapis nietuzinkowej rozmowy, zawierającej życiowe i religijne credo abp Henryka Franciszka Hosera. Opowieść o miłości do Kościoła i uporczywych staraniach na rzecz rozwoju jego działalności powszechnej i misyjnej.

FENIKS 2013

WYRÓŻNIENIE STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii EDYTORSTWO

Dla Wydawnictwa Księży Pallotynów APOSTOLICUM za Misyjną książkę kucharską, Magdaleny Joanny Chudzickiej za stworzenie unikalnego obrazu posługi misyjnej, pełnego niezwykłych i inspirujących smaków i doznań.

FENIKS 2007

WYRÓŻNIENIE STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii NAUKI KOŚCIELNE

Dla FRONDY i Wydawnictwa Księży Pallotynów APOSTOLICUM za książkę Msza święta w pytaniach i odpowiedziach autorstwa Łukasza Kubiaka, która jest pełnym mądrości zamyśleniem nad tajemnicą Boga obecnego w Eucharystii.

FENIKS 2006

WYRÓŻNIENIE STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii KSIĄŻKI DLA DZIECI

Dla Wydawnictwa Księży Pallotynów APOSTOLICUM za Biblię. Naród słuchający Boga Juana Baro i Cerquedy, która jest nad wyraz udaną próbą przełożenia Biblii na język dziecka.

FENIKS 2006

WYRÓŻNIENIE STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii ALBUMY I WALORY EDYTORSKIE

Dla Wydawnictwa Księży Pallotynów APOSTOLICUM za album Cystersi na Pomorzu Bogusława Świtały, ożywiający dawną, wspaniałą, a dziś ledwie znaną przeszłość.

FENIKS 2005

WYRÓŻNIENIE STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii TŁUMACZA

Dla Wydawnictwa Księży Pallotynów APOSTOLICUM i Wydawnictwa FRONDA za tłumaczenie dzieł Gilberta Keitha Chestertona.

FENIKS 2002

WYRÓŻNIENIE STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii ALBUMÓW I EDYTORSKIEJ

Dla Wydawnictwa Księży Pallotynów APOSTOLICUM i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Zielonej Góry za album Paradyż – klejnot architektury lubuskiej autorstwa Bogusława Świtały. 
Ta witryna (Sklep Internetowy) używa niewielkich plików, zwanych cookies. Informacje zbierane za pomocą plików tego typu pomagają dostosowywać oferowane przez Apostolicum produkty do indywidualnych preferencji i rzeczywistych potrzeb osób odwiedzających Sklep Internetowy. Dają też możliwość opracowywania ogólnych statystyk odwiedzin prezentowanych produktów w Sklepie Internetowym. Więcej informacji w Polityce prywatności. Zgoda