Przewiń do góry

facebook

twitter

Historia

Początki istnienia wydawnictwa i drukarni w Ząbkach datuje się na rok 1972, kiedy to rozpoczęto wznoszenie nowych budynków, które w 1974 poświęcił kardynał Stefan Wyszyński. Nowa drukarnia stanowiła integralną część Wydawnictwa Polskiej Prowincji Księży Pallotynów „Pallottinum”.

Na początku drukowano w niej mniejsze pozycje, zwłaszcza czasopisma, kalendarze, ulotki i broszury. Z biegiem lat wzrastał potencjał drukarni i w 1984 roku uzyskała ona status drugiej drukarni Wydawnictwa Pallottinum z nazwą „Pallottinum II”. Stale powiększano park maszynowy i kształcono kadry. Dzięki temu w Ząbkach drukowano między innymi kolejne wydania Biblii Tysiąclecia, Biblię dla dzieci, Katechizm Kościoła Katolickiego czy wiele innych znanych i cenionych pozycji książkowych.

W 1993 r. po podziale Polskiej Prowincji Księży Pallotynów powołano do istnienia nowe Wydawnictwo pod nazwą „Apostolicum Wydawnictwo Księży Pallotynów”, posiadające własną drukarnię z siedzibą w Ząbkach. Od 2009 roku Drukarnia Apostolicum jest odrębnym od Wydawnictwa Apostolicum podmiotem gospodarczym powołanym dekretem Wyższego Przełożonego Prowincjalnego dla realizacji celów statutowych Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Prowincji Chrystusa Króla.

Drukarnia Apostolicum współpracuje i świadczy usługi dla wielu wydawnictw i firm w zakresie druku offsetowego i cyfrowego oraz prac introligatorskich. Drukarnia Apostolicum to pełny profesjonalizm usług, przede wszystkim doskonała jakość druku i oprawy, szybkość i terminowość oraz przystępne ceny.
Dane kontaktowe
Technologia druku
Przygotowalnia
Introligatornia
Transport
Historia


 
Ta witryna (Sklep Internetowy) używa niewielkich plików, zwanych cookies. Informacje zbierane za pomocą plików tego typu pomagają dostosowywać oferowane przez Apostolicum produkty do indywidualnych preferencji i rzeczywistych potrzeb osób odwiedzających Sklep Internetowy. Dają też możliwość opracowywania ogólnych statystyk odwiedzin prezentowanych produktów w Sklepie Internetowym. Więcej informacji w Polityce prywatności. Zgoda